מאיה לומדת

 

ועכשיו בזום…

 

נטע שפיגל

מיקרוקוסמוס - קונצרט יצירותיו של המלחין בלה ברטוק

אנסמבל אופוס אוקטופוס אשר הוקם על ידי המנצחת והיוצרת נטע שפיגל בשנת 2018, הינו אנסמבל מוזיקאים המשלב בעבודתו שפות מוזיקליות ופרפורמטיביות שונות.

מיקרוקוסמוס הינו קונצרט המשלב מגוון יצירות של בלה ברטוק בתזמורים חדשים לאנסמבל נגנים ומקהלת נשים. ברטוק, מחשובי מלחיני המאה העשרים, ניחן בתשוקה לחקר המוזיקה של עמים ותרבויות שונות. בשנים הראשונות של המאה העשרים החל ברטוק לתור את הונגריה ורומניה ולתעד באמצעי הקלטה ובתווים מוזיקה מכפרים שונים. המוטיבים, המקצבים והדפוסים התבניתיים הובילוהו ליצור לעצמו סגנון מקורי ומיוחד תוך שזירת מוזיקה עממית ביצירותיו , ויצירת סינתזה יחודית בין עממיות, קלאסיציזם ומודרניזם. מופע זה הוא מסע פרשנות למוזיקה של ברטוק אשר היא עצמה מחקר של עממיות, והתבוננות בשיר העם כצורה ״מיקרוקוסמית״ נצחית ועל זמנית. זוהי הזמנה לחוויה פולקלורית עכשווית והתבוננות על עצם המעשה של שירה ונגינה משותפת כאקט קהילתי. בשנת 2018, הינו אנסמבל מוזיקאים המשלב בעבודתו שפות מוזיקליות ופרפורמטיביות שונות.
האנסמבל חוקר את נקודת המפגש בין מוזיקה וחלל, ומבקש לדמיין מחדש את פורמט ה״קונצרט״ הקלאסי המסורתי. אופוס אוקטופוס כולל נגנים מובילים בסצנות מוזיקליות מגוונות בארץ. האנסמבל הופיע במגוון מסגרות, בין השאר במוזיאון תל אביב לאמנות, פסטיבל אסטרטגיות יציאה ובמופע רחוב בשיתוף גלריה תיאטרון החנות. קונצרט זה נתמך על ידי קרן יוצרים עצמאיים של משרד התרבות, קרן פיס לתרבות, קרן יהושע רבינוביץ׳ ועירית תל אביב.
משתתפים: צ׳לו- גיא אילון, כינור- תומר עינת, פרקשן, גיטרה- רוני וגנר, קול ואבלטון- רות דנון קול- תמרה נשרי, מיכל תמרי, לילה מזל ינישן, עמית פישביין. ניצוח, ניהול מוזיקלי- נטע שפיגל. הפקה- נדיה רז חכם קרקוצקין

הרשמה:

מחיר הרשמה להרצאה בודדת: 40 ₪

(ניתן להירשם לסדרות של ארבע הרצאות ב 120 ₪ לסדרה (הנחה של 25%) .

ניתן לבטל רישום עד 48 שעות לפני מועד שדור ההרצאה.

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Maya Gallery

Shvil Hameretz 2, second floor

Tel Aviv-Jaffa

 

Opening hours:

Tuesday- Thursday 12:00 -18:00

Friday- Saturday 11:00 - 15:00

 

Gallery phone number: 050-4747634

גלריה מאיה, רח' שביל המרץ 2, קומה 2, תל אביב-יפו