מאיה לומדת

 

ועכשיו בזום…

 

נטע שפיגל

מיקרוקוסמוס - קונצרט משודר מיצירותיו של המלחין בלה ברטוק, ומפגש עם היוצרת

אנסמבל אופוס אוקטופוס אשר הוקם על ידי המנצחת והיוצרת נטע שפיגל בשנת 2018, הינו אנסמבל מוזיקאים המשלב בעבודתו שפות מוזיקליות ופרפורמטיביות שונות.

מיקרוקוסמוס הינו קונצרט המשלב מגוון יצירות של בלה ברטוק בתזמורים חדשים לאנסמבל נגנים, מקהלת נשים ואלקטרוניקה. 
ברטוק, מחשובי מלחיני המאה העשרים, ניחן בתשוקה לחקר המוזיקה של עמים ותרבויות שונות.  בשנים הראשונות של המאה העשרים החל ברטוק לתור את הונגריה ורומניה ולתעד באמצעי הקלטה ובתווים מוזיקה מכפרים שונים. המוטיבים, המקצבים והדפוסים התבניתיים הובילוהו ליצור לעצמו סגנון מקורי ומיוחד תוך שזירת מוזיקה עממית ביצירותיו , ויצירת סינתזה יחודית בין עממיות, קלאסיציזם ומודרניזם.
מופע זה הוא מסע פרשנות למוזיקה של ברטוק אשר היא עצמה מחקר של עממיות, והתבוננות בשיר העם כצורה ״מיקרוקוסמית״ נצחית ועל זמנית. זוהי הזמנה לחוויה פולקלורית עכשווית והתבוננות על עצם המעשה של שירה ונגינה משותפת כאקט קהילתי.  

אנסמבל אופוס אוקטופוס אשר הוקם על ידי המנצחת והיוצרת נטע שפיגל בשנת 2018, הינו אנסמבל מוזיקאים המשלב בעבודתו שפות מוזיקליות ופרפורמטיביות שונות. האנסמבל חוקר את נקודת המפגש בין מוזיקה וחלל, ומבקש לדמיין מחדש את פורמט ה״קונצרט״ הקלאסי המסורתי. אופוס אוקטופוס כולל נגנים מובילים בסצינות מוזיקליות מגוונות.

קונצרט זה נתמך על ידי קרן יוצרים עצמאיים של משרד התרבות, קרן פיס לתרבות, קרן יהושע רבינוביץ׳ ועירית תל אביב. 
 
משתתפים: צ׳לו- גיא אילון, כינור- תומר עינת, גיטרה וקול- רוני וגנר, קול ואבלטון- רות דנון קול- תמרה נשרי, מיכל תמרי, לילה מזל ינישן, עמית פישביין. ניצוח, ניהול מוזיקלי- נטע שפיגל. הפקה- נדיה רז חכם קרקוצקין

משך כל הרצאה 60-75 דקות.

מחיר הרשמה להרצאה בודדת: 40 ₪
ניתן להירשם לסדרות של ארבע הרצאות ב 120 ₪ לסדרה (הנחה של 25%).

*לקבלת ההנחה הוסיפו את ארבעת ההרצאות שבחרתם לסל הקניות, עברו לדף סל הקניות ומלאו את שורת ״Enter a promo code" עם המספר 25.

ניתן יהיה לקבל הקלטה של המפגש למי שלא יוכל להגיע במועד המתוכנן. במידה ותרצו לקבל הקלטה כתבו לנו במייל במהלך 48 שעות ממועד שידור ההרצאה: mayagallery.tlv@gmail.com

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Maya Gallery

Shvil Hameretz 2, second floor

Tel Aviv-Jaffa

 

Opening hours:

Tuesday- Thursday 12:00 -18:00

Friday- Saturday 11:00 - 15:00

 

Gallery phone number: 050-4747634

גלריה מאיה, רח' שביל המרץ 2, קומה 2, תל אביב-יפו