galia pasternak

Exhibition:

Feb - March 2020 - The Painting Teacher (Northern Gallery)

המורה לציור / גליה פסטרנק

 

המורה לציור חוזרת הביתה בגשם עמוסת שקיות. כמה ירקות, כמה חומרי יצירה, התיק שלה תמיד כבד. תיק גב עמוס פתקאות, מפתחות, סיגריות, טלפון, כבלים, מסטיקים. מוחה מטרטר בין רעיונות לציורים לבין סידורים שעליה לבצע. הסידורים תמיד מנצחים והאמנות נדחקת הצידה. היא צריכה להתפרנס אז היא מלמדת ציור. כבת ונכדה של מורות לציור היא נולדה לתוך הגזירה הזו. "מי שנולדה עם מכחול בפה מוטב שתעביר את המתנות שלה הלאה ותעשה לביתה. את לא תתפרנסי מלמכור", הבטיחו לה האמהות. הנבואה התגשמה.

המורה לציור לא מתפשרת על כלום ומתפשרת על הכל. חיה שפע אינסופי ודלות מחפירה, תשוקה אדירה ומיאוס מוחלט. מרוב ניגודים היא קורסת ומתחילה לקחת איזה כדור קטן שיעזור לה להתאפס על עצמה. שליטתה חוזרת אליה והיא מבצעת את מטלותיה טוב יותר ממקודם. גם החשק המיני עלה לה למרות שהובטח בעלון התרופה שירד. היא סקרנית מה יקרה ליכולותיה האמנותיות. האם היא תוסיף לראות צבעים אותו הדבר? האם תזכור מבפנים איך לצייר? האם תצליח להמשיך להוביל את תלמידיה? האם ערוצי ההשראה שלה ישארו פתוחים? ומה לגבי העין השלישית והיכולת הנבואית? ויכולות הכתיבה? 

המורה לציור רואה בעצמה ישות מדווחת. הפעולה הציורית שלה היא כזו, החשיבה שלה גם, ידה קלה על ההדק. היא מתעניינת בעיקר במערכות יחסים. בין אמהות לבנות, בין תלמידות למורים, בין ציירים למושאי התשוקה שלהם. אין לה כח לקרוא טקסטים על אמנות. אמנות היא מבינה מהבטן, מהחומר, מהתנועה, מהרגש. כך אוהבת לדבר ולכתוב על אמנות, כך היא גם מלמדת. אין לה מושג אם מה שהיא מביאה זו בשורה חמה או קשקוש מוחלט. היא מובכת בקלות ומפחדת שיתפסו אותה בשקרים למרות שהיא תמיד אומרת את האמת. הטוטאליות שלה מעוררת בתוכה את הממשות שהכל יכול להיגמר בכל רגע והיא תמיד מביטה לאחור לבחון מה השאירה אחריה. לא פעם היא מהרהרת מי יבוא ללוויה שלה ומה יאמר על קברה. כן, היית חשובה, הקמת דורות של ציירים, היית המורה הכי טובה, נגעת בלבבות, לצייר כמוך איש לא יכול, היית אמא מושלמת, מעורבת, מגניבה, מסורה, מעודכנת, חריפה, אחראית, ישרה, פרועה. היית הכל.

המורה לציור רוצה להיות הכל.

 

גליה פסטרנק

גלריה מאיה, חורף 2020

 

Galia pasternak was born in Tel Aviv, 1977; lives and works in Givataaim

 

Studies: 

2005-2007 m.F.A. Bezalel academy of arts and design, Tel Aviv

2001-2005 b.F.A. With excellence, Bezalel academy of arts and design, Jerusalem  

2004 student exchange, slade school of fine art, London 

2000 painting and drawing studies, Ècole nationale des beaux-arts, Paris

 

Solo shows: 

 

2020 The Painting Teacher, Maya Gallery, Tel Aviv

2017 Tiger Fashion, P8 Gallery, Tel Aviv

2017 Love letter to Another Woman, Givat Haiim Ihud Gallery

2014 How to avoid mistakes, Alfred Gallery Tel Aviv (with Talya Raz)

2010-2011 Lilliane adventures, Noga gallery for contemporary art 

2008 Bell, Haifa Museum of art, followed by an artist book

2008 Tropit, Artists studios, Tel Aviv

2006-2007 Bear hug, Noga gallery of contemporary art, Tel Aviv 

 

Selected group shows: 

 

2020 Like This and Not Like That, Hamekarer Art Space, Tel Aviv/ Nano-Poetics, Print Screen Festival, Holon/ 2019 Jar and Colour, Givat Haayim Gallery, Emek Hefer/ No Body, No Land, No Blood, No Country, Bar-David Museum, Kibbutz Baram/ Carry That Weight, Artist House, Jerusalem/ 2018 Talking, Wizo Haifa Gallery/ What's in your Plate?, Wizo Haifa Gallery/ 2016 Boy sleeps in a Jar, Clay and Biography, Binyamini Contemporary ceramic center, Tel Aviv/ Twilight Zone II, Inga Gallery, Tel Aviv/ Foreground/Background, Alfred Gallery, Tel Aviv/ Father Father, P8 Gallery, Tel Aviv/ Artists Notebooks, Herzeliya Museum of Art/ Motherland, Beit Tami, Tel aviv/ 2015 Modernism, Rosenbach contemporary, Jerusalem/ Detention facility #27, Beit Ha'ir Museum, Tel Aviv/ Painting salon, Hacubia gallery, Jerusalem/ Artist notebooks, Fresh paint art fair, Tel Aviv/ 2014 Karavella, Binyamin Gallery, Tel Aviv/ They paint flowers,Jaffa art salon/ Chicago Triangle, Haifa Museum / 2013 Tattoos, Tha Senat university gallery, Beer Sheva/Not book, Beit Ha'ir Tel Aviv/ Ancestors, Binyamin gallery Tel Aviv / The winners, Ashdod Museum / 2012 Let them eat cake, Hachava gallery Holon / Passing by, Hanina gallery Tel Aviv / Planty, Minshar art gallery / 2011 Household, kibbutz Urim / 2010 Thus spoke bezalel, Kfar Saba art gallery / And when anger becomes beauty, Minshar art gallery / 2009  Maximalism, Avni institute, Tel Aviv / Mind the cracks, Tel Aviv Museum for art, Wild exaggeration, Haifa Museum of art / Fuckinh tourist, Remap 2, hotel Galini, Athens / Cock eye, male nude in contemporary israeli art, Gal On gallery, Tel Aviv / League, Amiad center, Jaffa / Become a member, Hahalalit art space, Tel Aviv / 2008 Attitude, Barbur gallery, Jerusalem / 2007-2008 Traces III the third biennale for drawing in israel, artists house, Jerusalem   2007 Paper works, Noga gallery of contemporary art / 007, m.F.A. Graduate show, bezalel academy of arts and design, Tel Aviv 2006 Collaboration on site, Kiasma Museum of contemporary art, Helsinki / 2006: Young artists, Gordon gallery, Tel Aviv / Tel Aviv Cinematheque, video dance festival / 2005 Venta gallery, Jerusalem / B.F.A. Graduate show, Bezalel academy of arts and design, Tel Aviv 2003 Bezalel meeting, Bezalel academy art gallery, Tel Aviv

 

Awards, Grants, Artist Residence:

 

2016 Mifal Hapais Grant for Artist Catalogue Production

2016 Artist Career Development Program, Artis/Asylum Arts/Artport, Tel Aviv

2012 Young artist award, the Israeli ministry of culture and sport 

2010 Artist residency "Hotel pupik", Schratenberg, Austria

2008 the Joshua Rabinowitch grant for artist book

2006 Bezalel bfa support grant for excellent student

 

Books:

 

2018 Through The Same Eyes (With Support of Mifal Hapaais)

2012 Romantica (With Support of Joshua Rabinowitz Fund)

2007 Clips (With Support of Turetzki Family and Noga Gallery)

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Maya Gallery

Shvil Hameretz 2, second floor

Tel Aviv-Jaffa

 

Opening hours:

Tuesday- Thursday 12:00 -18:00

Friday- Saturday 11:00 - 15:00

 

Gallery phone number: 050-4747634

גלריה מאיה, רח' שביל המרץ 2, קומה 2, תל אביב-יפו